Hakkımızda

Obezite Atölyesi® İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Niflioğlu tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

Obezite Atölyesi® İç Hastalıkları, Obezite, Diyabet, Tiroid, Sağlıklı Beslenme  ve Fitoterapi alanlarında uluslararası profesyonel danışmanlık hizmeti vermekte olan tescilli bir markadır. 

Obezite Atölyesi’nin® Misyonu

Obezite tedavisindeki güncel tıbbi ya da doğal tedavi metotlarını takip etmek ve geliştirmek. Sağlıklı ve organik gıdalarla insanların uzun ve hastalıksız bir ömür sürmesini sağlamak. Beslenme politikalarının belirlenmesinde etkin rol oynamak. Uzman doktor gözetiminde sağlıklı kilo vermeyi dünyanın her noktasında ulaşılabilir kılmak. 

Obezite Atölyesi’nin® Vizyonu

Obezite tedavisindeki etkinliği ve ulaşılabilirliği güncel sağlık teknolojilerini kullanarak arttırmak ve tüm dünya insanlarının ulaşabileceği lider çözüm merkezi olmak.

İzmir Konak Anadolu Lisesi’nden mezun oldu ve liseyi Okul Birincisi olarak derece ile bitirdi…

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde okudu ve Ege Tıp’ı derece ile bitirdi…

Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü‘nü kazandı…

Türkiye’de bir eğitim ve araştırma hastanesinde seçimle göreve gelen ilk asistan temsilcisi oldu ilerleyen süreçte tüm Türkiye’deki asistan hekimlerin ve genç doktorların temsilciliğini yaptı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’ndeki görevinin ardından; Aydın Çine Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’nde Dahiliye Uzmanlığını sürdürdü.

Yüz binlerce genci ve milyonu aşan ailelerini Bedelli Askerlik Derneği çatısı altında birleştirerek tüm siyasi partilerin ittifakı ile yeni bir bedelli askerlik yasasının çıkmasına öncülük etti.

Bu süreçte yeni nesil teknolojik imkanları sivil toplumun gücüyle birleştiren Dr. Niflioğlu’nun gerçekleştirdiği çalışmalar Hükümet ve Muhalefet tarafından takdirle karşılandı ve dünyanın önde gelen basın kuruluşlarının dikkatini çekti.

2013 – 2014 döneminde Türkiye’nin en iyi sağlık sitesi seçilen Hekimlerin Sosyal Medya Platformu www.asistanhekim.org ‘un editörlüğünü,

2015 – 2017 yılları arasında da Hekim Hareketi Derneği Başkanlığı’nı yürüten Dr. Niflioğlu,

Bugüne kadar 200.000’nin (iki yüz bin) üzerinde hastanın tedavisini gerçekleştirdi ve hasta odaklı yaklaşımıyla Sağlık Bakanlığı’ndan sayısız teşekkür aldı.

Aynı zamanda Fitoterapi (Doğal Bitkisel Tedaviler) alanında da uzman olan Dr. Niflioğlu, 

Harvard Tıp Fakültesi’nde obezite tedavisi, yaşam tarzı değişimi ve mutfak tıbbı konularındaki çalışmalarda edindiği bilgi ve deneyimi Türkiye ile beraber dünyanın birçok ülkesinden gelen hastalarının faydasına sundu.

Dr. Niflioğlu; Sosyal medya ve bilişim teknolojileri uzmanı olarak seminerler vermekte ve İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki muayenehanesinde; obezite, diyabet, tiroid, fitoterapi (bitkisel tedavi), sağlıklı beslenme iç hastalıkları alanlarında muayene ve sağlık danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Yer aldığı organizasyonlar 

2001 – 2006 : Ege Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (EBAT)

2003 – 2004 : IFMSA International Federation of Medical Students’ Association

TURKMSIC Türk Tıp Öğrencileri Birliği Mülteci ve Barış Kolu Türkiye Direktörlüğü

2007 – 2009 : İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Arkeoloji ve Tarih Topluluğu

2009 –  2013 : Türk İç Hastalıkları Derneği Genç Dahiliyeciler Çalışma Grubu Üyesi

2010 –  2014 : İzmir Tabip Odası Üyesi

2010 –  2014 : Türk Toraks Derneği Üyesi

2011 –  2012 : İzmir Tabip Odası Asistan Hekim Komisyonu Kurucu Üyesi

2011 –  2012 : İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Asistan Hekim Temsilcisi (Seçimle)

2011 –  2012 : Uzmanlık Dernekleri Eş Güdüm Kurulu, Asistan ve Genç Uzman Hekim Çalışma Grubu, Kurucu Yürütme Kurulu Üyeliği ve II.Başkanlığı (Seçimle)

2012 – 2013 : Hekimler Derneği Genel Sekreteri

2014 – 2015 : Bedelli Askerlik Derneği Başkanı (Dernek çalışmaları neticesinde yeni bedelli askerlik kanunu çıkmasıyla birlikte faaliyetler başarıyla tamamlandı)

2015 – 2017 : Hekim Hareketi Derneği Başkanı

2016 – : İstanbul Tabip Odası Üyesi